V sobotu 13.4. pokračovaly finálové boje skupiny NRL U19 o 1. až 4. místo utkáním TJ AŠ : Lynx Liberec. Souboj obou celků byl vlastně opakováním čtvrtečního utkání v Liberci.
Nadregionální liga
skupina C o 1. - 4. místo, 14. 4. 2024

75:48

23:8 44:25 61:37

AŠ Mladá Boleslav Slovan Varnsdorf

Reportáž

Těsné vedení Liberce v první čtvrtině 15 : 13, bylo ve druhé čtvrtině nahrazeno poločasovým vedením TJ AŠ 37 : 20. Zbytek utkání proběhl v režii TJ AŠ až do konečného výsledku 70:45. Hráči TJ pokračovali v dobrých výkonech i bez nemocného Balicze. Body v utkání Máj Richard 26, Jenčík 13, Čapek 10, Tumur 8, Robert Máj 6, Ráb 4, Tomka 3. Auto Škoda tak dalším vítězstvím pokračovala ve stíhání BA Roudnice na vedoucí pozici ve skupině.

TJ AŠ MB : Lynx Liberec 70 :45

V neděli 14.4 nás čekal poslední soupeř ve skupině - Slovan Varnsdorf. Jediné družstvo, které nás v základní skupině dokázalo porazit. TJ AŠ posílena o uzdraveného Ondřeje Balicze tentokrát začátek zvládla a během 5 minut vedla 15 : 4. Úspěšný nástup pokračoval až do závěru 1.poločesu na konečný stav 44 : 25. Ve druhé půli utkání soupeř přešel na zónovou obranu a omezil tak další narůstání rozdílu skóre. Výsledek 75:48 ve prospěch TJ AŠ nám i tak zajistil průběžné 1.místo v tabulce finálové skupiny.

Body v utkání: Tumur 18, Máj Richard 17, Balicz 14, Máj Robert 10, Šákr 6, Čapek a Jenčík 4, Ráb 2.

TJ AŠ : Slovan Varnsdorf 75 : 48

„Přesto, že jsme dokázali dohonit bodově našeho rivala ve finálové skupině Roudnici, není otázka vítězství ve finále zcela v našich rukou. I při vítězství v posledním utkání ve Varnsdorfu závisí umístění TJ AŠ na utkání Roudnice s Libercem. Pokud Roudnice vyhraje budou o umístění na prvním místě rozhodovat vzájemná utkání mezi TJ AŠ a Roudnicí, ve kterých máme bohužel záporné skóre -3 body,“ dodává trenér Michal Chodanič.