Mladoboleslavští muži vstoupili do posledního hrajícího víkendu nadstavbové části v nelehké roli vyhrát oba zápasy a doufat, že jejich konkurent o postup do FINAL4 Kolín, alespoň jednou zaváhá. Sezóna pro naše muže nekončí! Kolín oba své zápasy prohrál a díky tomu si Mladá Boleslav za 14 dní zahraje vysněné FINAL4.

MB - Beroun 77:59 (37:27)

Prvním soupeřem byl Beroun, který měl také teoretickou šanci na postup. Hrál se vyrovnaný zápas, ale domácí udržovali po 25 minut bezpečné vedení. O to v polovině 3.čtvrtiny pomalu přišli a výsledek byl takový, že se do poslední části hry šlo za nepříznivého stavu 50:52. V tu chvíli ale boleslavští zabrali na plné obrátky a soupeře z Berouna již k ničemu nepustili a zápas nakonec i jednoznačně ovládli v poměru 77:59
MB - Kladno 59:101
V neděli přijel vedoucí tým soutěže, který poznal krutost porážky v této sezóně pouze jednou. Boleslav čekal zápas možná o všechno, ale bohužel se s Kladnem nedařilo držet krok. Soupeř ukázal svoji kvalitu ve všech herních činnostech a po celé utkání konstantně navyšoval své vedení. Výsledek si boleslavští muži jistě za rámeček nedají, ale po zápase byl i tak důvod k oslavě.